מה זה מערכת ניהול תוכן (CMS) ואיך בוחרים באחת ?

מה זה מערכת ניהול תוכן (CMS) ואיך בוחרים באחת ?

יש הרבה עבודה הכרוכה בהקמה והפעלה של אתר אינטרנט. אתרים מסוימים עשויים להיראות סטטיים ולא משתנים לפרקי זמן ארוכים, אך רבים מתעדכנים בתדירות גבוהה עם מבצעים, מוצרים, בלוגים או תוכן אחר. אפילו אתרים לעסקים שאין להם צורך ישיר בעדכונים שוטפים יוסיפו תכנים חדשים לעתים קרובות למדי כחלק מאסטרטגיית ה- SEO שלהם.

עדכוני תכנים באופן תדיר יכול להגביר את דירוג האתר במנועי חיפוש כמו גוגל, וכן ליידע את המבקרים במידע חדש וחשוב, ולכן השימוש בכל מערכת CMS חשובה לכל עסק.

CMS  או מערכת ניהול תוכן (Content Management System), היא הפלטפורמה המשמשת להוספה ושינוי מידע באתר. מידע זה יכול להיות כל דבר כמעט, וכולל פוסטים בבלוג, מאמרים, תאריכי אירועים, סרטונים, גלריות תמונות, רשימות מוצרים, או כמעט כל סוג של תוכן שבעל האתר ירצה לפרסם.

מטרת ה CMS היא להקל על בעל האתר והעובדים שלו לעדכן את אתר האינטרנט, ולהציג ממשק קל לשימוש שלא דורש ידע בתכנות. היכולת להתאים אישית את אתר האינטרנט מבלי לערב מתכנת בכל שינוי או עדכון קטן, עוזרת לבתי עסק לבצע עדכונים בצורה במהירה ופשוטה ולהפיק את המרב מהאתרים שלהם. אפילו מתכנתים מנוסים מרוויחים מיתרונות השימוש ב- CMS לעומת החלופה של כתיבת קוד נפרד לכל דף חדש.

ישנן מערכות CMS רבות, למשל:

 • WordPress
 • Joomla
 • Drupal
 • CushyCMS
 • SilverStripe
 • Magento
 • Prestashop
 • Radiant

ועוד הרבה אחרות..

מטרת כל מערכת CMS היא להקל על ניהול אתרי אינטרנט, אך הכמות העצומה של מערכות ה CMS עלולה להפוך את הבחירת המערכת הנכונה למרתיעה. מפני שבסופו של דבר, אם אתה לא ממש מכיר טת המערכות, איך תדע אם עדיף לך להשתמש בוורדפרס על פני ג'ומלה, או על ג'ומלה על פני דרופל ?

התשובה לשאלה זו תלויה במידה רבה ביכולות שלך, אך סביר להניח שאתה צריך לשאול את עצמך ואת מפתח אתר האינטרנט שלך כמה שאלות עיקריות לפני שבוחרים במערכת CMS בה תשתמש באתר שלך.

 1. האם קל להשתמש ב- CMS ?
 2. האם ה- CMS יספק את התכונות שהאתר דורש ?
 3. האם אתה יכול לקבל עזרה אם אתה נתקל בבעיה ?
 4. מהי עלות ה- CMS (אם בכלל) ?
 5. האם ה- CMS יתעדכן עם הצרכים העתידיים שלך ?

איזה CMS מתאים לך יהיה תלוי באיזה סוג אתר אתה בונה, סוג התוכן שתפרסם ורמת המיומנות הכללית שלך ושל הצוות שלך. אולי וורדפרס היא הבחירה הנכונה בגלל קלות השימוש בה; או, אולי יכולת ההתאמה האישית של דרופל היא מה שאתה באמת צריך. אין פיתרון אחד שמתאים לכל CMS, אך אתה עדיין יכול למצוא את המתאים לך על ידי שאלת השאלות הנכונות.

לא בטוח איזה CMS מתאים לאתר שלך ? אל דאגה, איט מטרז יכולה לעזור לך לקבוע  מהו הפיתרון הטוב ביותר לצרכים הייחודיים שלך.


תגובות והערות:(0)
יש להזין שם
יש להזין הערה