איך לכתוב בלוג מוצלח

איך לכתוב בלוג מוצלח

אז איך בעצם כותבים בלוג שימשוך אלינו קוראים? אילו נושאים היום הכי פופולאריים? וגם האם אפשר להרוויח כסף בכתיבת בלוגים? כל זאת ועוד במאמר שלפניכם, בו אתן לכם את הטיפים הכי עדכניים כדי לפתוח בלוג שלא רק שימשוך אליכם קוראים, אלא אפילו יוכל לגרום לכם ללמוד איך לשווק את עצמכם ואף להרוויח כסף מכך.

אז נתחיל מהבסיס: בשביל מה בעצם בלוגים נועדו? למה אנשים מחליטים להקדיש הרבה שעות מזמנם בשביל לכתוב מאמרים, בשעה שיכולים לעסוק בדברים אחרים?

התשובה כמובן היא הרצון להישמע, ולהביע את עצמם. בלוגים נועדו בשביל להגיד את "הקול" שלנו, בכול תחום שהוא. בבלוג ניתן להביע את הדעה שלנו החל מנושא הסכסוך הפלסטיני הישראלי, ועד גידולי צמחי תבלינים בגינה שלנו.

האם כול אחד יכול לעשות את זה? התשובה היא שכן. זה לא משהו שצריך למענו תואר אקדמי, אך כן דורש ידע ומומחיות בנושא, השקעה ותשוקה לנושא.

איך בעצם כותבים בלוג שימשוך אליו קוראים?

מראה הבלוג – הבלוג חייב להיות מזמין! על מנת למשוך קוראים יש לעצב אותו בצורה מושכת את העין, ומומלץ להשתמש בעיצוב גרפי לשם כך. כמו כן ניתן להשתמש במסגרות, בצבעים בולטים, ודברים הקשורים לנושא הכתבה.

כדי שהבלוג יהיה מעניין, הוא חייב להיות מצויד בתמונות ויזואליות, ועד כמה שניתן - סרטוני וידיאו ושמע רלוונטים הקשורים לנושא.

אבל הכי חשוב הוא כמובן התוכן. אני ממליצה על שימוש בכתיבה משעשעת מטובלת בהרבה חוש הומור.

הכתבות עצמן צריכות להיות מעניינות, מעודכנות , ורלוונטיות.

אנשים תמיד רוצים ללמוד דברים על עצמם ועל אחרים. לכן בלוגים בנושא אופנה, אימון אישי, פסיכולוגיה חיובית, וכדומה תמיד ימשכו קהל.

עם זאת, בלוג נועד בעיקר עבור ה"קול שלך", הצורך הטמון בך ובעצם בכל אחד מאתנו להביע את דעתו, ולשתף בחייו, בחוויותיו, ובניסיונו האישי. ככל שתהיה יותר כנה, ואותנטי, בכתיבה שלך כך תוכל דרך הבלוג שלך לחבר אליך יותר ויותר אנשים, משום שאנשים אוהבים להזדהות עם אנשים.

מה שכן, הינה כמה טיפים כדי להפוך את התוכן שלך למוצלח:

1.    התמדה – כשאתה כותב פעם ב.. רוב האנשים לא עוקבים אחריך. לכן מומלץ להתמיד בכתיבה, ולפרסם את הבלוג בתדירות קבועה. למשל פעם בשבוע. פעם בחודש וכדומה.

2.    כתיבה רהוטה וללא שגיאות כתיב המאמר צריך להיכתב בשפה רהוטה, וללא שגיאות כתיב. עם זאת  כדאי שהשפה תהיה עדכנית וקלילה כדי שהקורא יוכל להישאב לתוכה בהנאה.

3.    תשוקה – או במילים אחרות, 'בשביל מה אני עושה את זה?' - כמו שהוגה דעות מפורסם אמר פעם "לכל איך, יש למה". מי שכותב בלוג יודע מלכתחילה שלא מדובר במקצוע המכניס כסף, ובטח שלא  בתחילת הדרך. צריך תשוקה לנושא.

4.    רצף כתיבה - צריך להיות קשר בין הבלוגים השונים, כאשר כל בלוג מחדש ומוסיף על הבלוג הקודם.   

האם אפשר להרוויח מכתיבת בלוגים כסף?

התשובה המפתיעה היא כן. יש המון דרכים להרוויח כסף באינטרנט וכתיבת בלוג היא אחת מהם. אז כיצד עושים זאת?

1. שיווק שותפים – בבלוג שלכם אתם יכולים להוסיף קישורים, שם בעצם אתם מוכרים דברים דרך חברות אחרות (כמו אמזון, אייבי וכדומה), ולקבל עמלה לפי אחוזי המכירה, או לפי ערך כספי לפי המפרסם. כמובן שהקישורים צריכים להיות קשורים לנושא של כתבת הבלוג.

2. פרסום מודעות – להרוויח כסף על ידי פרסום מודעות ושיווק של חברות שמוכרות דברים, באתר הבלוג.

3. כתבה ממומנת – יש אנשים שרוצים לקנות כתבות של בלוגרים מפורסמים וישלמו לכם כדי שתכתבו דברים בשבילם. "כתבה שיווקית" למשל היא כתבה שנכתבה על ידי בלוגר שקנו את הכתבה שלו או מפרסמים ביקשו שיכתוב בשבילם לאתר.

4. כתיבת תוכן לאתרים תמורת תשלום.

5. אם אתם מתמחים בתחום מסוים, אז למכור את הידע שלכם בצורת ספרים דיגיטליים, הרצאות, סדנאות וכדומה.

6. מכירת מוצרים ושירותים שלכם.

7. כתיבת חוות דעת שלכם על מוצרים של חברות מסוימים, שישלמו לכם כסף על מנת שתעניקו להם כתבת תוכן.

אלו הם כמה מין הרעיונות כיצד להשתמש בכישרון שלכם בכתיבת בלוגים ולהרוויח מכך כסף.

לסיכום:

כתיבת בלוג זה לא דבר קל, ודרוש מאמץ והשקעה, אך זה בהחלט משתלם ושווה את זה. בלוג מוצלח יכול להיות על כול דבר ובלבד שיהיה מעניין מספיק כדי למשוך קהל. הרבה אנשים התחילו כבלוגרים אנונימיים באינטרנט, והפכו להיות מפורסמים. הרבה קואוצ'רים ואנשי עסקים וסופרים התחילו כך .זה הדרך שלנו לפעול, להשפיע, ולשנות את העולם שלנו לטובה. ואולי גם להרוויח כסף תוך כדי... בהצלחה!

 

תגובות והערות:(2)
דגנית
דגנית

כתוב מאוד נגיש וברור ועושה חשק להתחיל. עדיין לא הבנתי איפה אני כותבת את בלוג. האם זה חלק מהפייסבוק שלי?

01/11/2023
חפצי
חפצי

המאמר אכן מספק ידע רב למי שמעוניין להבין והיות בלוגר.

09/11/2022
יש להזין שם
יש להזין הערה